Život
Evropa 2 vysílá nově i v Mariánských Lázních
10. listopadu 2004 1:00
V Mariánských Lázních začalo vysílat nejoblíbenější hudební rádio v ČR — Evropa 2; doposud zde nebyl její signál pro posluchače dostupný. Nový vysílač o výkonu 100 W umožňuje kvalitní příjem signálu nejen v lázeňském městě, ale i v přilehlém okolí. Vysílací frekvence je 91,0 FM a Evropa 2 ji obsadila na základě žádosti, kterou schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Vysílání bylo plně spuštěno v říjnu 2004.
"Věřím, že naši muziku a pohled na domácí i světový showbyznys nyní ocení i mnozí lázeňští hosté," poznamenává ředitel programu Evropy 2 Petr Vladyka. "Z naší nové frekvence mám mimo jiné radost i z osobních důvodů, protože ze západočeského lázeňského trojúhelníku pochází má přítelkyně."
Pokrytí Evropy 2 je stále vyšší: kromě tohoto nového vysílače v Mariánských Lázních byl na začátku listopadu spuštěn nový vysílač pro Plzeň-město.