Ceny Anděl Coca-Cola 2024 znají své nominované. Šanci na hattrick má i letos Viktor Sheen
Proběhlo druhé kolo hlasování České hudební akademie a o nominovaných na Ceny Anděl Coca-Cola 2024 je rozhodnuto. Stejně jako loni nejvíc nominací posbíral Viktor Sheen, přidat do svých sbírek hned po dvou Andělech mají šanci Kateřina Marie Tichá, Vladimír Mišík, Monkey Business, Bert & Friends nebo Smack a P Money. Jména vítězů, vzešlých ze závěrečného hlasovacího kola, budou vyhlášena v rámci slavnostního předávání Andělů v sobotu 5. dubna.
Proběhlo druhé kolo hlasování České hudební akademie a o nominovaných na Ceny Anděl Coca-Cola 2024 je rozhodnuto. Stejně jako loni nejvíc nominací posbíral Viktor Sheen, přidat do svých sbírek hned po dvou Andělech mají šanci Kateřina Marie Tichá, Vladimír Mišík, Monkey Business, Bert & Friends nebo Smack a P Money. Jména vítězů, vzešlých ze závěrečného hlasovacího kola, budou vyhlášena v rámci slavnostního předávání Andělů v sobotu 5. dubna.
„Andělé jsou tradičním oceněním a my máme radost, že mají také tradiční partnery. Ať už Coca-Cola, Česká televize, Evropa 2, Intergram nebo OSA, ti všichni jsou po našem boku řadu let. A my jim za to velmi děkujeme, jelikož bez partnerské podpory by Ceny Anděl za poslední roky neurazily takovou cestu a nebylo by možné je realizovat v takové podobě, v jaké se na ně mohou hudebníci i diváci těšit třeba právě letos,“ uvádí producentka Andělů Lucka Hájková.
Výrazných změn se dočká 34. ročník Cen Anděl v souvislosti s moderací. V rolích průvodců večerem se totiž představí hned několik známých tváří, jejich jména budou organizátoři odhalovat postupně, stejně jako letošní line-up. Podoba hudebních vystoupení už se ale pomalu rýsuje. „Věříme, že letošní vizuálně- hudební show bude jedinečná nejen hudebně, ale i scénograficky. Připravujeme několik různých stagí, z nichž každá má svůj vlastní charakter – od technicky propracovaných pódií s LED obrazovkami až po intimní, akustická nebo industriálně laděná zákoutí. Chceme divákům nabídnout dynamický zážitek, kde se vizuál přirozeně propojí s atmosférou jednotlivých vystoupení,“ prozrazuje Art Director Matyáš Vorda. Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 Česká hudební akademie. Od roku 1995 jsou vyhlašovány ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Titulárním partnerem je společnost Coca‐Cola, dalšími partnery jsou Intergram, OSA a Výstaviště Praha. Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a Evropa 2. Pořadatelem je od roku 2017 společnost LUFF PRODUCTION.
Výsledky 2. kola hlasování České hudební akademie (řazeno abecedně)
Album
VLADIMÍR MIŠÍK – VTEŘINY, MĚSÍCE A ROKY
MONKEY BUSINESS – KDYŽ MÚZY MLČÍ
KATEŘINA MARIE TICHÁ – PLAMEN
Sólová interpretka
NAČEVA – JDEM TEMNÝM DNEM
ROZÁLIE – LÁSKA, HLÍNA, RÝČ
KATEŘINA MARIE TICHÁ – PLAMEN
Skladba
ANNA K. – APOLLO 11
PAM RABBIT – SPACE
VIKTOR SHEEN – SYNDROM
Sólový interpret
BEN CRISTOVAO – SPEKTRUM
VLADIMÍR MIŠÍK – VTEŘINY, MĚSÍCE A ROKY
VIKTOR SHEEN – IMPOSTOR SYNDROM
Skupina
BERT & FRIENDS – ČESKÉ MOŘE
MONKEY BUSINESS – KDYŽ MÚZY MLČÍ
PRAGO UNION – ZVUKOLOĎ
Společný projekt
EWA FARNA, ANNET X – TO JE MOJE HOLKA
FVLCRVM, TERRA, BOLS/SLOB – DIVINE / W U @
SMACK, P MONEY – CHAMPIONS LEAGUE
Objev
KVIETAH – DÍKY, VČELY
RODAN – THE END OF ME
ŠTĚPÁN URBAN – POTOPA
Klasika
CAPPELLA MARIANA, CONSTANTINOPLE – PILGRIMAGE. HUDEBNÍ POUŤ KRYŠTOFA HARANTA DO JERUZALÉMA, CIRCA 1600
PAVEL ČERNOCH – SMETANA: ARIAS SYMFONICKÝ ORCHESTR ČESKÉHO ROZHLASU,
PETR POPELKA – MÁ VLAST. BEDŘICH SMETANA – SYMFONICKÉ DÍLO
Videoklip
BERT & FRIENDS – ČESKÉ MOŘE (režie Š. Müllerová, A. Romanutti)
LAZER VIKING – ICU BBY (režie J. Walker)
YZOMANDIAS & PTK – UPROSTŘED OCEÁNU (režie A. Rohal)
Rap
EKTOR – SATIVA
VIKTOR SHEEN – IMPOSTOR SYNDROM
SMACK, P MONEY – CHAMPIONS LEAGUE
Alternativa a elektronika
ANKI – I WANT TO FEEL SAFE
DUKLA – STEJNÝ LEPŠÍ
IRENA & VOJTĚCH HAVLOVI – FOUR HANDS
Rock
ACID ROW – POISONED MIND
DARK GAMBALLE – DOBRÝ LHÁŘ
THE TRUTH IS OUT THERE – COLORS
Folk
MIREK KEMEL – MORDYJÉ
MARTINA TRCHOVÁ – 90 % ŠTĚSTÍ
WOLF LOST IN THE POEM – INDIGEM
Slovenské album
BILLY BARMAN – GALÉRIA DUŠEVNÉHO ZDRAVIA
PAVOL HAMMEL – KAM A ZA ČÍM
PARA – PRE VŠETKO OKOLO NÁS
Jazz
ALF CARLSSON / JIŘÍ KOTAČA QUARTET – OUR STORIES
HLASKONTRABAS OKTET – KALEIDOSCAPES
LIMBO – SPIRIT OF CHAOS