Právě vysíláme

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal olympijským vítězem na trati 1000 metrů

9. srpna 2024 14:48

Rychlostní kanoistacsuverénně vyhrál na olympijských hrách závod na 1000 metrů a vybojoval pro českou výpravu v Paříži třetí medaili, druhou zlatou.

Jedenatřicetiletý trojnásobný světový šampion se při třetí olympijské účasti dočkal prvního cenného kovu. Vylepšil pátá místa z Ria de Janeiro a Tokia.

Fuksa ve finále navázal na dominantní výkon z dopoledního semifinále. V boji medaile se posunul do čela hned po startu a postupně si vypracoval až desetimetrový náskok. Ve finále zajel čas 3:43,16 a dnes podruhé vylepšil olympijské maximum na této trati.

Stříbrnou medaili vybojoval skvěle finišující Brazilec Isaquias Queiroz, třetí skončil stejně jako před třemi lety v Tokiu Serghei Tarnovschi z Moldavska.