Právě vysíláme

20 nejodpornějších jídel, které lidi doopravdy jedí. To nestrávíte

21. října 2020 9:10
20 nejodpornějších jídel, které lidi doopravdy jedí. To nestrávíte

Že máte – co se jídel týče – pro strach uděláno? Haha. Tohle byste určitě nedali!

20. místo: Zaživa vařená kachní embrya – Konzumují se se vším všudy, tedy i s již vyvinutým zobáčkem a křídly.

 

19. místo:  Shnilý ovčí sýr – tradiční italský sýr, který se nechává hnít venku, aby do něj mohly mouchy naklást vajíčka. Jí se i spolu s vylíhlými bílými červi a léta byl zakázán a prodáván jen na černém trhu.

18. místo: Smažený hmyz a červi – Pochoutka rozšířená všude možně po světě, zvláště ale v Asii, Africe a Latinské Americe.

17. místo: Kiviak – Kiviak je tradiční jídlo podávané v Grónsku. Jak se připravuje? Mrtvé alky, což jsou ptáci podobní tučňákům, se nacpou do vyprázdněné tělní dutiny lachtana a nechají se zahrabané pod kameny „zrát“ po dobu 3 až 18 měsíců. Jedí se syrové po dobu zimních měsíců.

16. místo: Stará vejce – Pochoutka servírovaná v Číně. Vejce se nechávají odležet ve směsi popela, hlíny a soli po dobu několika týdnů až měsíců. V průběhu této doby žloutek pěkně zezelená až zešedne a bílek se změní ve žlutohnědou rosolovitou hmotu.

15. místo: Smažení pavouci – Delikatesa z Kambodži.

14. místo: Smalahove (ovčí hlava) – Tradiční jídlo Norska: uzená či sušená hlava ovce. Podává se s bramborovou kaší před Vánoci.

13. místo: Escamole nebo-li mravenčí larvy – Kde si na téhle lahůdce pochutnáte? V Mexiku.

12. místo: Myší víno – Vyrábí se v Číně z myších embryí. Vždyť čím lepším spláchnout syrovou rybu, než vínem z malých myšek?

11. místo: Syrová chobotnice – Podává se se sezamovými semínky a sezamovým olejem a ač vypadá bezpečně, dejte si pozor. Chapadla se vám mohou přisát v hrdle a pěkně vás přidusit, pokud je spolknete nerozžvýkaná.

10. místo: Oči tuňáka – Ve většině japonských obchodů najdete balíčky očí tuňáka, jak na vás skelně zírají. Mňam!

9. místo: Durian – Durian je asijské ovoce známé svým pronikavým zápachem, který lidé popisují jako směs shnilé cibule a splašek. V dopravních prostředcích je například zakázáno durian přepravovat.

8. místo: Ikizukuri nebo-li živí mořští tvorové – Ryby jsou připravovány, aniž by byly zabity a servírovány ještě s bicím srdcem. V mnoha zemích je toto jídlo zakázáno jako barbarské.

7. místo: Palačinky z krve – Švédská a finská specialita připravovaná z prasečí krve.

6. místo: Kuřecí hřebínky – Pochoutka používaná v italské a francouzské kuchyni. Prý velmi chutná, ale jemně pálivá.

5. místo: Syrové žraločí maso – Uleželé po dobu 5 měsíců vyvolává u lidí, kteří ho zkouší poprvé, většinou dávivý efekt. Hrozně totiž smrdí. Doporučuje se zapít panákem něčeho silného.

4. místo: Býčí penis – Ano, toto se opravdu jí. V Číně patří býčí penis k vyhlášeným afrodiziakům.

3. místo: Mongolský Boodog – O co jde? O velkého hlodavce, nebo kozu uvařeného se vším všudy – tedy i s vlastní kůží a vnitřnostmi.

2. místo: Býčí varlata – Podávají se smažená či nadívaná. Mňamy mňam!

1. místo: Haggis – Skotské národní jídlo sestávající se z ovčího srdce, jater a plic podávaných v ovčím žaludku. No, kdo by si nedal?

 

Podívejte se do naší galerie na fotky dalších laskomin:

 

 

Zdroj: YouTube, The Travel Tart, Shutterstock, bumantourmongolia,