Muzika
V roce 2019 byla Tanaka ve svých 116 letech uznána Guinnessovou knihou rekordů jako nejstarší osoba na světě. Následující rok se věku 117 let a 261 dní stala nejstarším člověkem v japonských dějinách, jehož staří lze ověřit.
Tanaka se chtěla dožít 120 let. Jejím receptem na dlouhověkost bylo jíst vynikající jídlo a studovat. Japonka trávila většinu času cvičením, počítáním a hraním deskové hry Othello. Podle svých ošetřovatelů měla stále chuť k jídlu a jejími oblíbenými pochoutkami byly čokoláda a Coca – Cola.
Japonci jsou známi dlouhověkostí a dominují seznamu nejstarších lidí světa. I když i mezi Japonci přibývá vlivem změn jídelníčku obézních lidí, stále je jich spíš méně. V japonské kuchyni převládají ryby, rýže, zelenina a další nízkotučné potraviny. V zemi se pěstuje úcta ke stáří, lidé si zachovávají aktivitu a cítí se být užiteční, i když překročí osmdesátku. Stárnutí japonské populace ale společně s klesající porodností zvyšuje rovněž obavy z nedostatku pracovních sil.
Jako nejdéle žijící člověk v dějinách je v Guinnessově knize rekordů vedena Francouzka Jeanne Calment, která zemřela v roce 1997 ve věku 122 let.