Sport
Jaké jsou přednosti, ale i rizika permanentního make-upu
16. ledna 2016 11:00
Pomýšlíš na permanentní make-up? Po probuzení můžeš vypadat jako bys strávila v koupelně pěkných pár minut. Stojí to skutečně za to? Jaká jsou rizika?
Kromě finanční stránky věci by ses měla zamyslet i nad možnými riziky aplikace permanentního make-upu. Dobře si vyber místo, kde zákrok podstoupíš. Nechat si napíchat pigment do kůže kdekoliv není zrovna dobrý nápad. Zvol certifikovaná pracoviště, kde máš jistotu hygienických podmínek a zkušených pracovníků.
Výhodou permanentního make-upu je, že vydrží 1 až 5 let, postupně se vstřebává. Ovšem pokud se nepodaří, můžeš se buď naučit s tím žít, nebo si ho nechat hned odstranit tzv. depigmentačním laserem. Představuje to ale další výdaje.
Co všechno můžete zkusit?
Ženy si nechávají často zvýraznit úzké a řídké obočí. Možná je příroda neobdařila bohatým porostem nebo si prošly trhacím obdobím kdysi moderních tenkých linek.
Dají se opravit asymetrické tvary rtů, které jsou na obličeji velmi výrazné a ženy nebaví opravovat si je několikrát denně konturovací tužku.
Pro větší pohodlí vyzkoušej horní či spodní linky na očích. Modli se, aby byly na obou očích provedeny souměrně, jinak tě výsledek nepotěší.
Rizika:
Permanentní make-up není bez rizika, můžeš mít třeba alergickou reakci. Proto je lepší nejdříve vyzkoušet pigment na malé oblasti kůže. Stejně tak se můžeš setkat i s infekcí v místě vpichu. Proto je radno dobře vybírat zkušeného dermatologa, u něhož je riziko infekce omezeno na minimum.
Jak permanentní make-up odstranit?
Na laserových pracovištích mají lasery, které barvivo rozloží na malé částečky a ty jsou následně pohlcovány a odplavovány bílými krvinkami. Zákrok ovšem není bez bolesti. Inu, pro krásu se musí něco vytrpět.
Líčení je hračka: Nemocná, ale přesto krásná
10 věcí, kterých se při líčení vyvaruj!
(autor: Angelina, foto: shutterstock)